Home » Prestashop i jego motywy

Prestashop i jego motywy

Wybierając system zarządzania treścią dla naszej strony internetowej, która będzie nam służyła jako sklep internetowy, musimy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na kwestię bezpieczeństwa oraz jego kompatybilność z technologiami, które są standardem w przypadku prowadzenia sprzedaży w Internecie. Oczywiście, rozważając kwestie bezpieczeństwa, powinniśmy sięgnąć naszym wzrokiem „niżej” niż na sam program służący do zarządzania treścią  i przyjrzeć się temu, na czym jest on uruchomiony. Dodatkowo, zwróćmy uwagę na format danych produktów zamieszczanych w sklepie. Nasz system zarządzania treścią powinien być zatem z nimi kompatybilny.

Przykładowym programem tego typu jest tutaj platforma PrestaShop, która nie tylko spełnia ów warunek, ale jest też oparta o tzw. wolne oprogramowanie, czyli po prostu bez dodatkowych opłat abonamentowych Ma szereg funkcji i oferuje liczne dodatki, jakich zresztą możemy się po takich platformach spodziewać czy nawet musimy ich od nich wymagać, jak szablony PrestaShop, wtyczki potrzebne do prowadzenia rachunkowości, czyli wtyczki do wszystkich najpopularniejszych systemów rachunkowości, takich jak np. PayPal, Google Checkout, Skrill, etc. Ponadto, platforma ta jest darmowa i oparta na sprawdzonych i cenionych rozwiązaniach technologicznych. Do prowadzenia będzie nam bardzo przydatne doradztwo w Internecie, które sprawia, że nasz sklep internetowy będzie odpowiednio bezpieczny, jako że technologie, z których korzysta sama platforma, jak i sama ona są bardzo bezpieczne i stabilne.

Otwartae wsparcie gwarantuje natomiast, że znajdziemy bez problemu wsparcie techniczne, jeśli będziemy go potrzebować. Jeżeli chcemy wykupić usługę wsparcia technicznego, to na niezmonopolizowanym rynku, w przypadku tej platformy, na pewno znajdziemy ją w przystępnej cenie. Jeżeli natomiast chcemy sami zarządzać całą platformą, to ze względu na bardzo dużą społeczność użytkowników szybko znajdziemy łatwe kursy, porady, instrukcje czy też darmową (lecz fachową) pomoc na internetowych forach. Oczywiście, jeżeli zadecydujemy się na to, by osobiście zajmować się takim programem, powinniśmy mieć na uwadze to, że samodzielne zarządzanie taką platformą wymaga systematyczności, a to szczególnie z omawianych tu względów bezpieczeństwa.

Comments are closed.