Home » Magento dla sklepów z elektroniką

Magento dla sklepów z elektroniką

magento dla sklepów z elektroniką

W sieci dostępnych jest bardzo wiele różnych platform do zakładania i administracji działalnością komercyjną w internecie. Zróżnicowanie polega na wielu komponentach, takich jak peryferyjne programy, z których dana platforma korzysta, czy też kompatybilność danej platformy z systemami operacyjnymi. Przykładem takiej platformy jest magento, które jest dosyć rozbudowanym narzędziem umożliwiającym zarządzanie takimi rodzajami stron (tj, komercyjnymi, na których dochodzi do wymiany dóbr czy usług przy pomocy systemów rachunkowości). Opinie o Magento są bardzo różne, ale warto zaznaczyć, że przy tak dynamicznym rynku jest to często kwestia mody. Sam system jest bardzo dobrze zaprojektowany, tak by umożliwić postawienie strony od najbardziej podstawowych kwestii, takich jak współpraca z internetowym serwerem, aż po bardzo rozległe możliwości konfiguracji interfejsu.

Magento jest programem zaprojektowanym wyłącznie na systemy  (wymagania i zależności paczkowe obejmują bardzo popularną sieć, która jest dostępna na większości dystrybucji, a samą paczkę programu można pobrać w wersji źródłowej i skompilować na dowolnej dystrybucji systemu Linux). Z tego powodu jest to znakomity system, jeżeli chcemy zbudować sklep internetowy z elektroniką. Opinie o magento pokazują, że strony postawione przy użyciu tego programu są obsługiwane przez wszystkie cztery najczęściej używane przeglądarki (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Apple Safari, Google Chrome), oczywiście w ich odpowiednio zaktualizowanych wersjach, które mogą obsługiwać najnowsze odsłony Adobe Flash.

Magento jest platformą bardzo złożoną, ale ze względu na fakt, że, przynajmniej jej podstawowe moduły, funkcjonują na otwartej licencji, która daje możliwość wglądu i modyfikacji kodu źródłowego, istnieje bardzo duża społeczność użytkowników. Społeczność ta stanowi stanowi bardzo dużą pomoc w procesie uczenia i przystosowywania się do tejże platformy, jak i daje wiele przykładów poprawnego jej użycia. Magento korzysta z bardzo przemyślanego szkieletu Zend Framework, który umożliwia wykorzystanie PHP w wersji 5 w sposób obiektowo zorientowany, co czyni pisanie w tym języku zdecydowanie bardziej wydajniejszym i intuicyjnym. Poza tym w zapleczu tejże platformy znajdują się takie języki jak HTML czy CSS, a wsparcie bazy danych zapewnia sprawdzony MySQL.  Wszystko to sprawia, że jest to platforma, której warto się przyjrzeć, szczególnie, że istnieje możliwość korzystania z wersji społecznościowej, która jest w całości objęta otwartą licencją.

Comments are closed.